FIT BALL a BOSU

V lekcích se střídá cvičení na velkých míčích a na Bosu

FIT BALL - GYM BALL /velký míč/
Velkým cvičebním míčům se říká mnoha způsoby: gymnastický míč, rehabilitační míč, skákací míč, fit ball nebo i gymball. Cvičení má velkou výhodu v tom, že je vhodné pro všechny generace, na míčích se může cvičit s malými dětmi, ale je vhodné i pro starší lidi, Toto cvičení se ukázalo být všestranným způsobem cvičení, je možné se pohupovat, hopsat, sedět, ležet, avšak předností míče jsou jeho balanční vlastnosti, kdy posilujeme svalstvo již při samotném sezení. Sedavá zaměstnání, nedostatek pohybu, ale i dlouhé postávání na nohách přispívají k tomu, že se stále častěji setkáváme s problémem bolesti zad a velice špatnému držení těla. Cvičení na velkém míči nám pomůže nejen z fyzičkou, přestože cvičení není fyzicky náročné, dále pomůže posilovat svalstvo celého těla !

STRUKTURA LEKCE
Zahřátí, protažení 5-12 min, hlavní část. Hlavní část je odlišná, někdy se cvičí za doprovodu hudby podle instruktora cviky, které se spojí do krátké choreografie, dokážeme dokonce cvičit cardiově na míči nebo s míčem např. TABATA nebo kruhový trénink, ale i Pilates aj. Hlavní část trvá cca 40 minut, po té následuje strečink a relaxace.


BOSU
Jde o redukční trénink, ve středním tempu, cvičí se na balančních půlmíčích Bosu. Balanční pomůcka BOSU je specificky navržena fitness pomůcka, která pomáhá dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy posturálních a fyzických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletněji, má nafukovací kopuli a plochou stranu, ke cvičení je možné využít obě strany, navíc má tento nástroj na bočních stranách úchyty pro posilovací gumy.Aerobní část tvoří různé cvičební prvky, při kterých vystupujeme a sestupujeme z Bosu, v závěru lekce dokonce utvoříme jakousi choreografii. Při tomto tréninku zaručeně spálíme velké množství podkožního tuku ! Na Bosu posilujeme vlastní vahou nebo používáme posilovací gumová lana, cvičíme balanční metody, kterými zpevníme hluboký stabilizační systém. Cvičíme v botách.

STRUKTURA LEKCE
5-10 min. zahřátí, hlavní - aerobní část, posilování, břicho vždy, protažení, Závěr lekce tvoří zklidnění, protažení a strečink


PŘÍNOS

Zlepšení rovnováhy
Koordinace těla
Lepší orientace v prostoru
Upevnění stability, rovnováhy
Zpevnění středu těla tzv. core
Komplexní zpevnění svalů celého těla
Zlepšení fyzické kondice
Redukce tuků

PRO KOHO NE
Jestliže máte zdravotní potíže a nejste si jisti, zda je pro vás cvičení vhodné, raději se poraďte se svým lékařem 

S SEBOU
Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny - pouze pro pohyb mimo tělocvičnu (cvičí se bez bot), raději triko s dlouhým rukávem na strečink, ručník, pití.

ČAS, MÍSTO, TYP LEKCE

 Svatopluka Čecha 951/11, 470 01 Česká Lípa
Čtvrtek 18:00 - 18::55 / kurz

CO JE KURZ ?
Klient hradí "kurzovné" tj. 10 lekcí, bez ohledu na jeho účast v lekcích. V případě nespokojenosti s první lekci ihned kurzovné vrátíme, ale pokud klient v kurzu setrvá kurzovné je nevratné. Samozřejmě zdravotní komplikace nebo závažné rodinné problémy konzultujeme a platbu za nevychozené lekce vrátíme !

CO JE VOLNÁ LEKCE ?
Je to lekce, kde se dá uplatnit permanentní vstupenka nebo se lekce může hradit jednorázově na místě, dle aktuálního ceníku. Rezervace jsou nutné, abychom připravili lekci pro přesně stanovený počet osob.