ABY ZÁDA NEBOLELA


Je to pomalé,zdravotní  cvičení s pomůckami i bez nich zaměřené na zádové svalstvo. 
Bolesti v zádech jsou jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Jejich příčinou je u převážné většiny lidí svalová nerovnováha jako důsledek pohybové chudosti a stereotypu a špatných návyků držení těla. Nabízíme cvičení jež přináší úlevu při bolestech v zádech, cílem je vytvoření komplexní svalové rovnováhy. Toto cílené kompenzační cvičení je jednoznačně tou správnou cestou k udržení zdravé funkce páteře a prevence většiny akutních a chronických bolestí zad. Přestože jde o cvičení velice pomalé na první pohled jednoduché, budete velice překvapeni jak náročné může být správné provedení cviků a vůbec jejich zvládnutí. Kromě cviků zaměřených na zádové svalstvo posilujeme hluboký stabilizační systém (HSS) trupu a páteře, svaly které se podílejí na udržení trupu vůči gravitační síle Země ve vzpřímeném postavení, během všech aktivit při chůzi, běhu, stoji a sedu. Svaly HSS se aktivují automaticky a chrání proti zátěži trup a páteř. Porucha souhry těchto svalů způsobí svalovou dysbalanci a následně bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, blokády jednotlivých úseků páteře. Velice zajímavé je, že pokud svaly hlubokého systému nefungují správně, práci za ně přeberou svaly povrchové, které ovšem nedokáží zajistit přesné nastavení v jednotlivých kloubech - vzniká svalové napětí, bolesti a blokády. Čím více práce přeberou povrchové svaly, tím hůře fungují svaly hluboké a vzniká tak začarovaný kruh! Cvičíme naboso, abychom podpořili správné postavení nohy, aktivovali práci prstů, kotníků a abychom správně nastartovaly hluboký stabilizační systém.
Instruktor musí vědět jaký máte zdravotní problém !!! 

STRUKTURA LEKCE 
Lekce začíná dechovým cvičením, zlepšováním koncentrace, správným postavením, oproštěním od starostí a stresu, řádným protažením a postupným zahřátím, úvod má různé trvání. Hlavní část hodiny je opět různá, využíváme cvičení Pilates, Yogy (ne rotací !), ACT Metody, rehabilitačního cvičení. Pomáhají nám různé cvičební pomůcky, BOSU, AIREX desky, BALANČNÍ ČOČKY, ručníky, OVER BALLY. AEROBARY, WHEEL kruhy, Gumy, KLUZNÉ KOTOUČE a spoustu jiných. Na konci lekce následuje relaxace.

PŘÍNOS 
Posílení oslabených svalů 
Protažení zkrácených a napjatých svalů 
Obnova kloubní pohyblivosti 
Koordinace vzájemného postavení pohybových segmentů 
Posílení středu těla
Správně dýchání a držení těla 
Vyrovnání sv. dysbalancí 
Odbourání bolesti zad


PRO KOHO
Pro každého. Trenér musí znát váš zdravotní stav !!! Pří vážných zdravotních komplikacích vám
jistě trenér doporučí nějaké řešení 

S SEBOU 
Podložku na cvičení (po COVIDOVÉ pandemii podložky nenabízíme), pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem, ručník, pití.

MÍSTO, ČAS, INSTRUKTOR

Pondělí 17:00-17:55 h 
Úterý 10:00 - 10:55 h
Úterý 15:20 - 16:15
Středa 17:00 - 17:55 h 
A FITNESS, Svatopluka Čecha 951/11, Česká Lípa