POWER YOGA


Cvičební styl vycházející z klasické yogy zaměřený jak na protažení tak na posílení těla.

Power yoga je cvičební styl, který je zaměřený na protažení a posílení celého těla. Je to styl, který využívá některých pozic z klasické jógy, ty byly upraveny do "silového" systému, byly přidány další pozice a byly uplatněny znalosti z oblasti rehabilitace a strečinku.

Základ cvičení tvoří pozdrav slunci, do kterého jsou vkládány jednotlivé pozice (asány). Pro zpevnění těla a bezpečné provedení jednotlivých pozic je důležitý zpevněný střed těla (cor -svaly pánevního dna, bránice, břišní a zádové svaly.) Součástí jsou také kompenzační a strečinkové cviky, cviky sloužící k protažení a posílení a závěrečná relaxace.


STRUKTURA LEKCE
5 min. zahřátí a rozcvičení svalů i kloubů, hlavní část se zaměřuje na nauku dýchání,
protažení a posílení při doprovodu hudby, která je však kulisou, ale tempo neudává, každý cvičí dle svých schopností a pocitů, Tato hlavní část trvá 35-50 minut. Závěr lekce tvoří relaxace.

PŘÍNOS
Efektivní odbourání bolesti zad
Zvětšení Flexibility (ohebnost těla a pružnost)
Zlepšení dýchání
Zpevnění středu těla - cor
Odstranění chybného držení těla
Uvolnění zad a páteře
Zvýší schopnost koncentrace a soustředění
Výborný strečink a relax.
Efektivní protažení svalů. 


PRO KOHO

Rotační pohyby nejsou vhodné pro osoby, které mají výhřezy plotének, Cvičení není vhodné ani pro osoby, které trpí hypermobilitou.


PRO KOHO NE

Pokud trpíte hypermobilitou, konzultujte s lékařem. Pro ty jež mají výhřez ploténky !

S SEBOU
Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny - pouze pro pohyb mimo tělocvičnu (cvičí se bez bot), raději triko s dlouhým rukávem na strečink, ručník, pití. 


MÍSTO, ČAS, INSTRUKTOR
A FITNESS, Svatopluka Čecha 951, 470 01 Česká Lípa

Středa 19:00 - 19:55 / kurz

CO JE KURZ ?
Klient hradí "kurzovné" tj. 10 lekcí, bez ohledu na jeho účast v lekcích. V případě nespokojenosti s první lekci ihned kurzovné vrátíme, ale pokud klient v kurzu setrvá kurzovné je nevratné. Samozřejmě zdravotní komplikace nebo závažné rodinné problémy konzultujeme a platbu za nevychozené lekce vrátíme !

CO JE VOLNÁ LEKCE ?
Je to lekce, kde se dá uplatnit permanentní vstupenka nebo se lekce může hradit jednorázově na místě, dle aktuálního ceníku. Rezervace jsou nutné, abychom připravili lekci pro přesně stanovený počet osob.