TRX

Cvičení s vlastní váhou na jednoduchém závěsném systému.
TRX: Total-Body Resistance Exercise (= Cviky pro zatížení celého těla) TRX Suspension Trainer je nejžádanější fitness nářadí posledních let. Je to produkt, který by neměl chybět ve vybavení žádného trenéra nebo fitness centra. Přináší maximální výsledky v minimálním čase.  Je však důležité cvičit technicky dobře ! Jedná se o funkční trénink na závěsném zařízení, kde využíváte k posilování váhu vlastního těla a gravitaci. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.


STRUKTURA LEKCE
5-10 min. zahřátí a rozcvičení svalů i kloubů, protažení. Po protažení následuje hlavní část, při které se na závěsném systému procvičí svalové partie celého těla pod dozorem trenéra, který kontroluje techniku provedení, správný interval, intenzitu, stupeň zátěže a správné dýchání. Tato hlavní část trvá 30-35 minut. Závěr lekce tvoří zklidnění,strečink.

PŘÍNOS
Zlepšení kondice.
Zpevnění celého těla.
Prevence na bolesti zad.
Rehabilitace páteře.
Trénink rovnováhy.
Zlepšení držení těla.
Uvolnění mysli.
Zpevnění středu těla tzv. cor.
Posílení hlubokého stabilizačního systému.

PRO KOHO
Určen úplně každému, ženám i mužům všeho věku. Pokud nemůžete ze zdravotních důvodů absolvovat nárazové cvičení nebo nechcete cvičit na strojích v posilovně je to cvičení právě pro vás ! Je důležité jakého máte trenéra a jak si u vás dokáže hlídat správné držení těla, zapojení HSS, nastavit zátěž, dbát na kvalitu provedení a sestavit vhodný trénink. Trenér musí znát váš zdravotní stav!

S SEBOU
Podložku na cvičení (po COVIDOVÉ pandemii podložky nenabízíme), Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem na strečink, ručník, pití. 


MÍSTO A ČAS, INSTRUKTOR

A FITNESS, Svatopluka Čecha 951/11, 470 01 Česká Lípa
Úterý 19:00 - 19:50
Čtvrtek 17:00 - 17:50 
Neděle 09:00 - 09:50