FUNKČNÍ TRÉNINK

volná lekce

Jedná se o cvičení, s různorodým nářadím nebo cviční vlastní vahou.

Funkční trénink se prezentuje jako hit posledních sezón, ale existuje stovky let. Cílem tohoto cvičení je vykonávat jak sportovní, tak denní úkony účinněji a výkonněji. Jde o soubor cvičení, které přirozeným způsobem zapojují co nejvíce svalových skupin najednou. Skládá se z desítek odlišných cvičebních systémů s použitím desítek odlišných náčiní a pomůcek. Variabilita tréninku má zaručit funkčnost pro všechny možné zájemce o netradiční a maximálně efektivní cvičení. Cvičení je vzdáleno aktivitě v posilovně, kdy se stroje zaměřují jen na určitou svalovou skupinu, která je izolovaná od zbytku těla. Tréninky jsou velice rozmanité, jak pro svalstvo, tak zapojení mozku (čímž zahrnují i určitou zábavu), Jsou víceúrovňové, integrované a komplexní. Funkční trénink střídá také zrychlení, zpomalení a stabilizace svalových skupin. Často se využívá váha vlastního těla. Cviky funkčního tréninku vycházejí z jógy, pilatesu, posilování, kinesis apod., ale všechny jsou podepřeny fyzioterapií, současně mohou sloužit i pro rehabilitační účely. Všechna cvičení vyžadují správné držení těla.

STRUKTURA LEKCE
Hodiny začínají klasickým zahřátím a protažením, v hlavní části se střídají výše popsaná cvičení,  končí relaxací a strečinkem.

PŘÍNOS
Rozvoj pevnosti, síly, pružnosti a pohybového rozsahu, vytrvalosti.
Kardiovaskulární kondice.
Spalování kalorií = hubnutí.
Zahrnuje více svalových skupin najednou - komplexnost, integrita, spolupráce.
Vyrovnání svalových dysbalancí.
Poúrazové rehabilitace i prevenční cvičení.
Správné dýchání a držení těla.
Zpevnění a stabilizace kloubního preparátu.
Přirozený pohyb s vlastní vahou těla i cvičebním náčiním.

PRO KOHO
Vhodný pro každého, pro všechny věkové kategorie, různé tělesné kondice, obě pohlaví i těhotné ženy (pokud nemají zdravotní problémy)

S SEBOU
Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem, ručník, pití.  

MÍSTO, ČAS, TYP LEKCE
A FITNESS, Svatopluka Čecha 951/11, 470 01 Česká Lípa
Neděle 10:00 - 10:55 / volná lekce

CENA
permanentní vstupenky dle aktuálního ceníku. 


CO JE KURZ ?
Klient hradí "kurzovné" tj. 10 lekcí, bez ohledu na jeho účast v lekcích. V případě nespokojenosti s první lekci ihned kurzovné vrátíme, ale pokud klient v kurzu setrvá kurzovné je nevratné. Samozřejmě zdravotní komplikace nebo závažné rodinné problémy konzultujeme a platbu za nevychozené lekce vrátíme !

CO JE VOLNÁ LEKCE ?
Je to lekce, kde se dá uplatnit permanentní vstupenka nebo se lekce může hradit jednorázově na místě, dle aktuálního ceníku. Rezervace jsou nutné, abychom připravili lekci pro přesně stanovený počet osob.