Co na sebe do tělocvíčny ?


SPORTOVNÍ ODĚV
Pro začátek Vám určitě stačí obyčejné tričko, kraťasy, tepláky, legíny, cokoliv v čem se cítíte dobře. Když zjistíte, že je cvičení u nás vaše krevní skupina budete se určitě chtít lépe vybavit.Oděv musí  být pohodlný - těsný oděv, vystouplé švy nebo kovové spony způsobují odřeniny, pohmožděniny, nebo puchýře, to si určitě hlídejte, při delším sportovním výkonu můžete zažít peklo :) Dále by měl oděv sát a dýchat - jestliže se příliš organismus zapařuje a nedovolíme propouštět pot může dojít k úpalu. 

Zažili jsme cvičence, kteří se balili před lekcí do  igelitu, protože chtějí rychle zhubnout a spálit, bohužel vás zklameme, ztratíte pouze vodu a můžete si jen ublížit. 

Nenechte se strhnout módní vlnou a značkou, některé módní oblečení nemusí být zároveň
praktické a účelné! 
Chraňte si ledviny a klouby dlouhými rukávy, dlouhými tílky, legínami a triky ! Na lekce Bosu nenoste dlouhé volné tepláky (kalhoty), hrozí, že si je můžete přišlápnut

SPORTOVNÍ OBUV
Je velice důležité vhodně zvolit obuv, nohy nesou váhu celého těla a dobré tenisky jsou tím, co jim zajistí dostatečnou oporu. Dobré botky jsou prostě základ !! 
U nás většinou potřebujete sportovní fitness obuv. Boty musí dobře padnout a být pohodlné,musí být z  takového materiálu, aby dobře větrala a nezapařovala se v ní noha. Bota by měla být lehká a kvalitní, odpružená proti otřesům a došlapům. Mějte na paměti, že ne vždy dražší boty zaručují větší kvalitu. Boty si v obchodě určitě vyzkoušejte, než je koupíte, ideálně ve sportovních ponožkách Sportovní boty je lepší kupovat odpoledne, kdy jsou nohy unavenější a více nateklé.Při výběru obuvi mějte na paměti, že každý výrobce má odlišné číslování. Pokud si boty nemůžete vyzkoušet, vždy si zjistěte délku stélky

PONOŽKY
Bavlněné ponožky způsobují třikrát tolik puchýřů, než acrylové. Vhodné nejsou ani ponožky směsové (bavlna-akryl). Velké švy na ponožkách opět mohou způsobit odřeniny a puchýře.
Příliš krátké ponožky, způsobí kontakt boty s kůží a to může opět vést k puchýřům, nebo oděrkám.:V případě tvorby puchýřů přejděte na jiný materiál,nebo si zkuste místo, kde se puchýře tvoří předem zalepit náplastí. Příliš krátké ponožky, způsobí kontakt boty s kůží a to může opět vést k puchýřům, nebo oděrkám.Pokud máte u ponožek velké švy, klidně si obraťte ponožky naruby - švy na ponožkách tak nemůžou způsobit puchýře. :))