CORE - STŘED TĚLA

kurz

Cvičení zaměřené na posilování středu těla
Střed těla, core, svalový korzet - všemi těmito názvy označujeme jednu a tutéž oblast těla, která hraje v našich pohybech, držení těla i zdraví důležitou roli. Zapojujeme jej jak při nejrůznějších (nejen) komplexních cvicích, tak i v běžném životě. Přesto se na něj při cvičení často zapomíná. Ženy posilují neustále pouze břišní svaly, muži nejčastěji paže, a poté jsou cvičenci v údivu, že se jejich tělo tolik nemění a není vypracované rovnoměrně. Je to právě proto, že je opomenut střed těla, který bychom měli naopak cvičit primárně.

Core je označení pro skupiny svalů, které nazýváme hlubokým stabilizačním systémem. Jsou uloženy pod povrchovým svalstvem a patří sem pánevní dno, transversus (sval příčný břišní), dýchací sval (bránice), multifidy (vzpřimovače páteře) a zadní snopce vnějších šikmých břišních svalů. Jejich posílením docílíme správného rovného držení těla, můžeme odstranit potíže s bolestmi zad, krční páteře, ale také kyčlí, kolenou a ramen. Díky posílení svalů pánevního dna můžeme podpořit sexuální funkce a ženy také usnadnit obtížnost početí i stavu po porodu. Střed těla je důležitý pro všechny silové a kondiční programy. Vytváří totiž stabilitu pro všechny ostatní pohyby. Pomáhá také předcházet zraněním a nerovnováze v důsledku nestabilního trupu.


STRUKTURA LEKCE
Procvičení dýchání, pozvolné zahřáti, protažení, hlavní část tvoří posilování břicha vnějších i vnitřních svalů , svalů zádových a někdy zbyde čas i na jiné svalové partie. Závěr lekce je relaxační - odpočinkový. Jednotlivé části se časově liší lekci od lekce.

PŘÍNOS
Zlepšení vyváženosti postavy
Zlepšení rovnováhy a fyzického výkonu
Vytvarování břišních svalů 
Správné držení těla
Lepšení flexibility, síly, vytrvalosti
Prevence proti bolesti v zádech a bolesti velkých kloubů (kyčle, kolena, ramena )
Zpevnění pánevního dna
Zlepšení dýchání

PRO KOHO
Pro každého kdo chce zlepšit držení těla, zpevnit střed těla, zlepšit svůj fyzický, zdravotní a  mnohdy i psychický stav. 

PRO KOHO NE
Pro těhotné ženy nebo pro ty jež mají kýlu.

S SEBOU
Podložku na cvičení (po COVIDOVÉ pandemii podložky nenabízíme), Pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem na strečink, ručník, pití.

ČAS, MÍSTO
A
 FITNESS, Svatopluka Čecha 951/11, 470 01 Česká Lípa
16:00 - 16:50 h (Janča Kácovská)


CENA
KURZ - platba za 10 lekcí člen - 600,- /lekce, nečlen 850,- / lekce
Pokud jsou volná místa můžete se do kurzu přidat kdykoliv, zaplatíte pouze zbývající lekce ne celý kurz.

CO JE KURZ ?
Klient hradí "kurzovné" tj. 10 lekcí, bez ohledu na jeho účast v lekcích. V případě nespokojenosti s první lekci ihned kurzovné vrátíme, ale pokud klient v kurzu setrvá kurzovné je nevratné. Samozřejmě zdravotní komplikace nebo závažné rodinné problémy konzultujeme a platbu za nevychozené lekce vrátíme !