ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

kurz
Je to pomalé,zdravotní cvičení s pomůckami i bez nich 
Zdravotní cvičení je vyhledáváno zejména těmi, kdo mají problémy s určitými partiemi (nejčastěji jsou to záda, kolena, kyčle) Zdravotní cvičení pomáhá obnovovat správné držení těla a rovnováhu, je zaměřeno na odstranění svalových rozdílů a posílení svalového korzetu v neposlední řadě předchází zhoršení zdravotního stavu. Bolesti zad a krční páteře jsou velmi nepříjemné, omezují nás a potýká se s nimi dokonce i mladá generace. Při cvičení dochází k funkčnímu zapojení důležitých svalových skupin a jejich cvičením děláte něco pro své zdraví a dobrý pocit !

Přestože jde o cvičení velice pomalé na první pohled jednoduché, budete velice překvapeni jak náročné může být správné provedení cviků a vůbec jejich zvládnutí. Kromě cviků zaměřených na zádové svalstvo posilujeme hluboký stabilizační systém (HSS) trupu a páteře, svaly které se podílejí na udržení trupu vůči gravitační síle Země ve vzpřímeném postavení, během všech aktivit při chůzi, běhu, stoji a sedu. Svaly HSS se aktivují automaticky a chrání proti zátěži trup a páteř. Porucha souhry těchto svalů způsobí svalovou dysbalanci a následně bolesti pohybového aparátu,  Velice zajímavé je, že pokud svaly hlubokého systému nefungují správně, práci za ně přeberou svaly povrchové, které ovšem nedokáží zajistit přesné nastavení v jednotlivých kloubech - vzniká svalové napětí, bolesti a blokády. Čím více práce přeberou povrchové svaly, tím hůře fungují svaly hluboké a vzniká tak začarovaný kruh! Cvičíme naboso, abychom podpořili správné postavení nohy, aktivovali práci prstů, kotníků a abychom správně nastartovaly hluboký stabilizační systém.Instruktor musí vědět jaký máte zdravotní problém !!! 


STRUKTURA LEKCE 

Lekce začíná dechovým cvičením, zlepšováním koncentrace, správným postavením, oproštěním od starostí a stresu, řádným protažením a postupným zahřátím, úvod má různé trvání. Hlavní část hodiny je opět různá, využíváme cvičení Pilates, Yogy (ne rotací !), ACT Metody, rehabilitačního cvičení. Pomáhají nám různé cvičební pomůcky, BOSU, AIREX desky, BALANČNÍ ČOČKY, ručníky, OVER BALLY. AEROBARY, WHEEL kruhy, Gumy, KLUZNÉ KOTOUČE a spoustu jiných. Na konci lekce následuje relaxace.

PŘÍNOS 

Posílení oslabených svalů Protažení zkrácených a napjatých svalů Obnova kloubní pohyblivosti Koordinace vzájemného postavení pohybových segmentů Posílení středu tělaSprávně dýchání a držení těla Vyrovnání sv. dysbalancí Odbourání bolesti zad

PRO KOHO

Pro každého. Trenér musí znát váš zdravotní stav !!! Pří vážných zdravotních komplikacích vám
jistě trenér doporučí nějaké řešení

S SEBOU

Podložku na cvičení (po COVIDOVÉ pandemii podložky nenabízíme), pohodlný sportovní oděv, boty do tělocvičny, raději triko s dlouhým rukávem, ručník, pití.

MÍSTO, ČAS, INSTRUKTOR

A FITNESS, Svatopluka Čecha 951/11, Česká Lípa
Pátek 10:00 - 10:55h (Andy)

CENA KURZ 

platba za 10 lekcí člen - 600,- /lekce, 
nečlen 850,- / lekce
Pokud jsou volná místa můžete se do kurzu přidat kdykoliv, zaplatíte pouze zbývající lekce ne celý kurz.

CO JE KURZ ?

Klient hradí "kurzovné" tj. 10 lekcí, bez ohledu na jeho účast v lekcích. V případě nespokojenosti s první lekci ihned kurzovné vrátíme, ale pokud klient v kurzu setrvá kurzovné je nevratné. Samozřejmě zdravotní komplikace nebo závažné rodinné problémy konzultujeme a platbu za nevychozené lekce vrátíme !