Hana Jinková

Instruktor Pilate

Sport a pohyb mám ráda už od dětství. Nikdy jsem nenavštěvovala žádný specializovaný sportovní kroužek, ale pohyb byl pro mě vždy přirozenou součástí života. Během studia na střední a vysoké škole jsem pravidelně navštěvovala různá skupinová cvičení. Vyzkoušela jsem všechno možné - od cvičení na velkých míčích, přes aerobic, Zumbu, Bosu až po Power yogu.  Srdeční záležitostí je pro mne jóga, kterou jsem začala praktikovat před 10 lety. 


A jak jsem se dostala ke cvičení Pilates? 
I přes pravidelnou pohybovou aktivitu jsem dlouhá léta trpěla bolestmi zad a krční páteře. Tyto stavy se zhoršily po nástupu do zaměstnání, kde jsem převážně seděla u počítače. Byla jsem pravidelným návštěvníkem ordinace ortopeda i neurologa. Pravidelně jsem absolvovala různé masáže, elektroléčbu, magnetoterapii apod. Úleva od bolestí byla vždy jen krátkodobá nebo vůbec žádná. 
Po čase jsem začala pravidelně cvičit u fyzioterapeutky. Až zde jsem pochopila, jak tělo funguje, co potřebuje a jaké zázraky umí správně aplikované rehabilitační cviky. Díky této zkušenosti jsem se začala více zaměřovat na cvičení, které pracuje s hlubokým stabilizačním systémem těla. Hledala jsem cvičební program, který by měl podobné účinky jako rehabilitace, ale současné byl zábavný a praktikovatelný i v domácích podmínkách. Tohle všechno jsem objevila u Pilatese. 
 Cvičení mě uchvátilo hlavně kvůli poměrně rychle viditelným výsledkům. Kromě odstranění bolestí zad - se mi výrazně lepšilo držení těla, zcela zmizely bolesti zad, zlepšila se mi pružnost a posílily svaly. Pilates má celou řadu dalších benefitů - nejsou k němu třeba žádné speciální pomůcky, je velmi variabilní a je vhodný pro každého. I z tohoto důvodu jsem absolvovala lektorský kurz. Ráda bych umožnila, aby se díky cvičení Pilates cítili lépe aspoň tak, jak se cítím já. 

Lekce, které vedu:
PILATES PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kvalifikace:
INSTRUKTOR AEROBIKU (PhDr. Eva Blahušová, CSc.)